تاريخ : شنبه 9 شهریور1392
سلام دوستان صبح بخیر

طبق معمول هر شنبه شب، امشب طرح سبد طلایی با ارائه سه سهم برتر که انتظار بازدهی مناسب در این بازار را داریم، خدمتتان ارائه خواهد شد. حتما در این طرح با ما همراه باشید.

۸:۴۵   احتمال وقوع جنگ در سوریه بسیار کاهش یافته است، این موضوع باعث شده است صف های فروش در نمادهای مختلف متعادل شوند و همکنون شاهد درخواست های خرید در اکثر نمادها در قیمت های متعادل هستیم.

۸:۴۷   نماد واتی در قیمت حداقلی دارای ۲ میلیون متقاضی و فروشنده است. واتی به کانال ۵۰۰ تومان وارد شده است و باید دید چه واکنیشی به این محدوده خواهد داشت.

۸:۴۹   صف فروش بیش از ۳ میلیون در نماد وصندوق جالب توجه است، مطمئناً در صورت بهبودد اوضاع بازار این صف فروش نیز محو خواهد شد.

۸:۵۲   خریدران و فروشندگان در قیمت حداکثری در نماد شتران به تئافق رسیده اند. البته حجم فروش از خرید بالاتر است باید دید با آغاز بازار این معادله به چه سمت سویی خواهد رفت. شتران از معدود سهام مثبت در روزهای منفی بازار بود.

۸:۵۴   سعید گفت: شرکت سرمایه گذاری سایپا با تعدیل مثبت در سود تلفیقی خود مواجه شده است برخی شنیده ها از تعدیل بیش از 40% در وساپا حکایت دارد .

۸:۵۶   سعید گفت: وتوصا : طبق اخبار رسیده که از سوی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران حاکی از آنست که این شرکت از محل افزایش سود شرکت‌های زیر مجموعه خود با تعدیل مثبت عایدی در سال مالی جاری همراه شده و توانایی دارد عایدی خود را در این سال مالی تا مبلغ 500 ریال مورد افزایش دهد.

۸:۵۹   قدرت متقاضیان در نماد بنرانس بیشتر از فروشندگان است.

۹:۰۱   سعید گفت: در صورت استارت مناسب واتي و صف شدن سهم بايد به ولصنم چشم داشت

۹:۰۲   شاهد معاملات در قیمت حداکثری در نماد فسرب هستیم.

۹:۰۵   شایعاتی مبنی بر تعدیل مثبت و توقف  نماد به گوش می رسد این موضوع باعث شده است شاهد افزایش تقاضا و احتمالا صف خرید در این نماد باشیم. این موضوع می تواند تاثیر مثبتی بر روند معاملات واتی داشته باشد.

۹:۰۵   محمد گفت: شدوص هنوز صف فروش است، خریداران در وصندوق با حجم بالای درخواست ظاهر شده اند.

۹:۰۸   تمامی نمادهای گروه سیمان در نوسانات منفی به سر می برند.

۹:۱۰   فروشندگان در نماد وبوعلی همچنان قدرت بیشتری نسبت به خریدارن دارند. این نماد همکنون در قیمت های حداقلی به سر می برد.

۹:۱۱   سعید گفت: اخبار حواشی نماد ذوب در زمینه افزایش تولید سهم را با استقبال رو به رو کرده است.

۹:۱۲   سعید گفت: نماد پردیسح در 7 دقیقه نوسان 10% داشت امروز روز نوسان بسیاری از سهم هاست.

۹:۱۳   شاهد افزایش قیمت در نماد ارزنده فولاد هستیم. این سهم همکنون در محدوده ۳۵۰ تومان معامله می شود.

۹:۱۵   سعید گفت: اکثر نمادهای بانکی با فشار عرضه و صف فروش همراه هستند.

۹:۱۷   محمد گفت: شرکت سرمایه گاری صنایع شیمیایی ایران روز 4 شنبه طی نامه ای از رئیس اداره نظارت بر ناشران بورس درخواست نموده نماد این شرکت را در روز شنبه 9 شهریور متوقف نماید تا پس از جلسه هیأت مدیره تغییرات لازم در EPS به اطلاع عموم برسد.

۹:۱۷    شیران در نامه ای دیگر اعلام نموده که پیشنهاد ارایه شده به هیأت مدیره برای فروش ارز به نرخ آزاد به مبلغ 400 میلیون درهم می باشد که بر EPS شرکت مبلغ 106 تومان اثر خواهد داشت و از طرفی با توجه به پیش بینی افزایش فروش صادراتی محصول نرمال پارافین و کاهش موجودی محصول ذکر شده به 10 هزار تن لذا از این بابت نیز مبلغ 25 تومان به سود عملیاتی این شرکت افزوده خواهد شد.

۹:۱۸   سعید گفت: اين روزها گروه پتروشيمي به P/E حدود 5 رسيده و سهم هايي مانند شپديس و زاگرس و... حتي در كمتر از اين محدوده هم مي باشند كه بر جذابيت آنها افزوده مي شود.

۹:۱۹   گروه ساختمانی اوضاع خوب و خوشی ندارد و در این گروه شاهد صف های فروش در برخی از نمادها هستیم. در این گروه ثاباد در قیمت های حداکثری معامله میشود.

۹:۲۱   شدوص همچنان با صف فروش همراه است.

۹:۲۴   لسرما همچنان می تازر این نماد با بیش از ۱.۵ میلیون صف خرید، همچنان روندی صعودی خواهد داشت و همچنان توصیه می شود این نماد ارزنده را در سبدتان داشته باشید.

۹:۲۵   سعید گفت: با شکست حمایت 326 تومانی در وساخت، برای خرید باید منتظر برگشت در محدوده 290 تومان باشیم.

۹:۲۵   محمد گفت: در گروه قند و شکر قثابت صف خرید شد.

۹:۲۶   سعید گفت: سهم های بنیادی دارن بر میگردن برای فروش عجله نکتید!

۹:۲۶   سعید گفت: فولاد و ذوب با این کندل که زدن یعنی فردا رشد خواهند داشت.

۹:۲۹   محمد گفت: تعدیل منفی 32 % در قند نیشابور، بموتو نیز پیش بینی سود خود را با کاهش 12% اعلام کرد.

۹:۳۲   بترانس همچنان در دامنه نوسانات منفی به سر می برد. البته معاملات متعادلی را در این نماد شاهدیم.

۹:۳۳   سعید گفت: با توجه به شرايط و در صورت تثبيت بازار در روند مثبت ، خريد رتاپ و ديران در حداقل قيمتها بسيار مناسب مي باشد ، هر دو سهم با توجه به شرايط بد بازار افت زيادي را تجربه ننمودند و در قيمت هاي حداقلي قرار دارند.

۹:۳۴   محمد گفت: شرکت موتوژن با سرمایه ای بالغ بر 34 میلیارد و 20 میلیون تومان اولین پیش بینی خود برای هر سهم در سال مالی منتهی به 31 شهریور 93 را ارائه نموده است. این شرکت در گزارش اخیر خود به ازای هر سهم مبلغ 131 تومان سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با سال مالی گذشته 12 درصد کاهش داشته است.

۹:۳۶    حتاید در محدوده ۴۰۰ تومان متعادل ئر حال معامله می باشد. همچنان شاهد معاملات در وامنه منفی در این نماد هستیم. باید دید این نماد مجدد در این محدوده مورد حمایت واقع خواهد شد.

۹:۳۷   شاهد صف فروش ۱۶ میلیونی در نماد رمپنا هستیم. قبلا در مورد رشد زیاد این نماد بدون دلیل خاصی تذکر داده بودم.

۹:۳۹    غبشهر در حال نزدیک شدن به قیمت های حداکثری می باشد. در گروه غذایی همچنان شاهد صف خرید در نماد غبهنوش هستیم. مابقی نمادهای این گروه متعادل و اکثراً منفی هستند.

۹:۴۰    همچنان شاهد دو دلی در معامله گران بازار هستیم، هنوز یک عده ای در کوتاه مدت دید خوبی نسبت به بازار ندارند. همچنان تعداد نمادهای منفی نسبت به مثبت عدد بزرگی را نشان میدهد. اما بازار نسبت به اواخر هفته پیش منطقی تر پیش می رود.

۹:۴۴   گویا رتکو مجدد استارت زده است. این نماد ارزنده که قبلا در سبد طلایی سیگنال خرید داده بودیم، همکنون با صف خرید همراه است. این نماد قبل از واقیع اخیر با صف خرید و رشد بی نظیری همراه بود. امروز نیز با متعادل شدن بازار با صف خرید همراه است.

۱۰:۰۳   سعید گفت: بیش از یک میلیون سهم شرکت پتروشیمی پردیس، نزدیک به یک میلیون سهم شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و نیز بیش از دو میلیون سهم شرکت پالایش نفت تبریز به سبد بورسی شرکت سرمایه گذاری هامون سپاهان رفت.

۱۰:۰۹   فولای در محدوده نوسانات حداقلی در حال معامله می باشد. در این نماد اخبرا خوب و خوشی وجود داشت که با جو منفی بازار آنها به فراموشی سپرده شد.

۱۰:۱۷   حدود ۱ ساعت و ربع از شروع بازار در روز آغازین هفته گذشته است که شاهد افت حدوداً ۲۰۰ واحدی در شاخص امروز هستیم. نمادهایی همچون فولاد و شبندر مانع افت بیشتر شاخص تا به این لحظه شده اند. رمپنا و برخی از نماهای گروه بانکی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشته اند.

۱۰:۲۲   حتاید به محدوده پایین تر زا ۴۰۰ تومان افت نمود و آخرین معامله این سهم در قیمت ۳۹۵ بوده است. افت به زیر ۴۰۰ برای حتاید نکته منفی محسوب می شود.

۱۰:۲۶   بترانس همچنان منفی ولی متعادل در محدوده ۴۹۰ تومان به سر می برد. فعلا و با این جو منفی انتظار معاملات مثبت از این نماد رو نداریم مگر اینکه اتفاق خاص و یا اخبار خاصی از سوریه منتشر شود.

۱۰:۳۰   شیران صف خرید و واتی صف فروش، بسیار جالب، بسیار عجیب! از وقایع عجیب بازار را شاهد هستیم، واتی همکنون در قیمتهایی پایین تر از ارزشش در خال معامله می باشد. این سهم را در نظر داشته باشید و در صورت بازگشت گزینه ای مناسب برای خرید می باشد.

۱۰:۳۲   پردیس که دقایقی پیش در محدوده مثبت معامله میشد همکنون با افت قیمت و رسیدن به محدوده حداقل قیمت همراه است.

۱۰:۳۴   ثشرق همچنان در فاز مجاز محفوظ قرار دارد و به زودی بازگشایی خواهد شد. بد شانس ترین سهامدارن مربوط به شرکت ثشرق هست که با توجه به تعدیل مثبت مناسب، اما این نماد در این جو منفی گروه رشد خاصی نخواهد داشت و کاملا متعادل بازگشایی خواهد شد.

۱۰:۳۸   شبندر در دامنه نوسانات مثبت به سر می برد. اما کاملا متعادل و نزدیک به وحدوده صفر بازار . این نماد ارزنده فعلا توانایی رشد زیاد چشم گیر نخواهد داشت و فعلا باید صبر نمود تا قضیه سوریه کاملا مشخص شود.

۱۰:۴۰   شاهد صف فروش سنگین ۲.۶ میلیونی در نماد وپترو هستیم این نماد همکنون در مرز ۲۰۰ تومان قراد دارد و باید دید این نماد ارزنده به زیر ۲۰۰ تومان افت می کند یا خیر؟

۱۰:۴۲   ثشرق با ۱۲ درصد افت قیمت بازگشایی شد!

۱۰:۴۵   ثشرق تا ۲۱۷ تومان افت نمود ولی همکنون شاهد افزایش قیمت تا محدوده ۲۲۷ تومان هستیم. به سهامدارن این نماد توصیه به نگهداری میکنم.

۱۰:۴۷   محسن گفت: بازار داره از فروشنده تخلیه میشه وقتی فولاد داره بالا میره داره داد میزنه بازار سبز خواهی شد

۱۰:۵۱   در این بازار وبوعلی نیز نتوانست خودی نشان دهد و همچنان در وامنه نوسانات منفی به سر می برد.

۱۰:۵۳   رتاپ به محدوده ۷۰۰ تومان رسیده است و همکنون شاه صف فرش مختصری در این نماد هستیم. جو منفی بازار و شایعات جنگ برخی از سهام بازار را به قیمت های جذابی نزدیک کرده است اما عدم قطعیت در بازگشت بازار و شک در بین سهامدارن همچنان اقدام به خرید را کمی با ترس و دلهره همراه ساخته است.

۱۰:۵۵   وبملت رمپنا نمادهای داری صف فروش بیش از ۲۰ میلیون سهم هستند و نمادهای خساپا وسینا و اخابر بیش از ۱۵ میلیون صف فروش دارند.

۱۰:۵۷   بیشترین صف خرید در بازار امروز مربوط به نماد حکشتی است که تا به این لحظه بیش از ۳۵ میلیون صف خرید دارد. خصدرا ثفارس و لسرما رده های بعدی صف خرید هستند.

۱۰:۵۹   تنها بانکی داری معاملات مثبت نماد دی می باشد. البته فقط ۰.۵ درصد مثبت است و در محدوده ۱۲۰ تومان معامله میشود.

۱۱:۰۱   حدود دو ساعت از شروع بازار گذشته است که شاهد افت ۲۱۶ واخدی شاخص تا به این لحظه هستیم، ادامه روند شاخص در یکساعت باقیمانده را چگونه پیش بینی می کنید؟ به نظر من در شرایط عادی احتمالا همچنان شاهد کاهش عدد شاخص خواهیم بود.

۱۱:۰۶   ثاباد نیز به جمع نمادهای داری صف فروش در گروه ساختمانی اضافه شد. این افت قیمت ها اصلا با صف های خرید سنگین در دو هفته پیش همخوانی ندارد. ابتدای هفته پیش آغاز روند نزولی سهام گروه ساختمانی بود که همکنون افت سنگینی در اکثر نمادهای این گروه را شاهدیم. اگر قصد فروش داشته اید تا به حالا باید خارج می شدید. الان و در این شرایط نظری به فروش و یا نگهداری سهام این گروه ندارم، خودتان با توجه به استراتژی خرید تصمیم گیری نمایید.

۱۱:۱۷   در گروه سیمانی ستران حمایت ۳۸۰ تومان را به پایین شکست و همکنون شاهد افت قیمت در این نماد هستیم، آخرین معاملات این سهم در محدوده ۳۵۰ تومان بوده است. ۳۳۵ تومان حمایت بعدی سهم محسوب می شود که در صورت افت به زیر این محدوده مرز روانی ۳۰۰ مانع مهمی در ات بیشتر سهم محسوب میگردد.

۱۱:۲۰   وصندوق تا به این لحظه بیش از ۳ درصد افت داشته است. قیمت حداقلی فردا سهم را به محدوده ۵۰۰ تومان می رساند که این محدوده حمایت مهمی برای سهم محسوب می شود افت به زیر این محدوده بسیار بعید است که فقط در صورت وقوع جنگ رخ خواهد داد.

۱۱:۲۲   ثتران به حمایت ۱۴۵ تومان نزدیک و نزدیک تر می شود، آیا اینبار نیز این حمایت کارسار واقع خواهد شد. صف فروش ۳ میلیونی در این نماد کمی معاملات سهم را باپیچیدگی همراه ساخته است.

۱۱:۲۶   وغدیر نیز همچنان با افت قیمت همراه است. محدوده ۴۰۰ تومان حمایت بسیار مهمی برای سهم محسوب می شود. برای خرید باید منتظر روزهای بعد و پایان روند اصلاحی بازار بود.

۱۱:۲۹   وخارزم نیز حمایت ۱۹۲ تومان را به پایین شکسته است و همکنون در محدوده ۱۸۰ تومان در حال معامله می باشد. روند معاملات وخارزم به جو بازار بستگی دارد.

۱۱:۳۲   صف فروش واتی جمع شد، دارندگان سهم می توانند تا برخورد قمیت به محدوده ۶۰۰ و واکنش آن به این محدوده صبر نمایند. افت به زیر مقاومت ۶۰۰ می تواند سیگنالی برای خروج از سهم باشد.

۱۱:۳۶   با توجه به جو منفی حاکم بر بازار و گروه بانکی نماد وپست امروز را با صف فروش همراه بود و تقاضا در این نماد بسیار محدود بود. افت بیشتر قیمت خرید این نماد را جذاب تر خواهد کرد.

۱۱:۴۷   حجم زیادی از صف فروش خوردو جمع شد و همکنون شاهد صف فروش مختصری در این نماد هستیم.

۱۱:۴۹   شبندر نیز به دامنه نوسانات منفی رسید. این نماد ارزنده با توجه به جو منفی حاکم بر بازار با افت قیمت همراه شد.

۱۱:۵۱   شاهد افزایش قیمت در نماد فملی هستیم این نماد ارزنده همکنون در ۱ درصئ مثبت در حال معامله می باشد.

۱۱:۵۲   قشرین با افت قیمت ۱۳ درصدی بازگشایی شده است و همکنون با صف فروش همراه است.

۱۱:۵۴   قچار پس از بازگشایی با صف فروش سنگین همراه شده است.

۱۱:۵۸   بیمه آسیا با ۱۸۳ درصد مثبت بازگشایی شد و باعث شد شاخص به میزان ۵۰ واحد  افزایش یابد. این نماد مانع افت بیش از ۲۰۰ واحدی شد و در دقایق پایانی میزان شاخص را افزایش داد.

۱۲:۰۰   پایان بازار

نکات پایانی

۱- امروز پاسخ کمیته حقیقت یاب سازمان ملل در مورد حمله شیمیایی در سوریه منتشر خواهد شد که این گزارش بسیار مهم است و می تواند در تصمیم گیری در مورد وقوع جنگ مهم باشد. به نظر می رسد  احتمال وقوع جنگ کاهش یافته است و با توجه به مخالفت اکثر کشورهای اروپایی احتمال وقوع جنگ ناچیز است. تهدیدهای شدید جنگی از سوی مقامات آمریکایی به یک سیاست جدید تبدیل شده است تا بتوانند از این طریق فشار بیشتری به طرف مقابل وارد نمایند. موضع گیری های ایران و روسیه در مورد وقوع جنگ عوامل مهمی در عقب نشینی آمریکا بوده است. در هر حال پیگیر اخبار باشید، امیورام در هیچ جای دنیا جنگی وجود نداشته باشد و همه در آسایش زندگی کنند.

۲- بازار امروز نیز با فشار عرضه ها همراه بود که نمادهایی همچون فولا د و در دقایق پایانی آسیا و همچنین تاپیکو و شپدیس باعث شدند شاخص بیش از  ۱۶۶ واحد کاهش نیابد. امیدورایم این روند کاهش در افت شاخص ادامه داشته باشد و کم کم شاهد آغاز روند صعودی شاخص باشیم.

۳- امشب طرح سبد طلایی حاوی بهترین های بازار  خدمت شما ارائه خواهد شد، توصیه میشود به منظور خریدی کم ریسک و ایجاد سبدی جدید در این طرح ثبت نام نمایید.

روز خوب و خوشی داشته باشد

 ارسال توسط رضا سیدآبادی